20 listopada 2018
jak odnaleźć siebie

Nie chodzi o rezygnację z dążenia do poprawy losu. Chodzi jedynie o rzetelne rozważenie możliwości i warunków zaakceptowania status quo, a także o świadomość faktu, że idealny stan, jeśli się zdarza, to nie jest trwały.

 

Zatem przed rozpoczęciem pędu w poszukiwaniu swojego Graala warto wnikliwie przeanalizować bieżącą sytuację dopuszczając możliwość jej zaakceptowania - przynajmniej w określonym zakresie. 

Jakie są zatem realne przyczyny mojego niezadowolenia? Co musiałoby się zmienić w moim otoczeniu, aby dyskomfort się zmniejszył?  Czy mam wpływ na takie zmiany? Co mogę zrobić, aby mieć wpływ na zmiany w pożądanym kierunku? Jakie próby były już przeze mnie podejmowane? Czego jeszcze można by spróbować? Jakie są moje warunki brzegowe?  

 

Warto także przyjrzeć się sobie. Czy nie jest tak, że powody niezadowolenia noszę w sobie (i zabiorę je ze sobą gdziekolwiek się udam)? Czy akceptuję siebie? Jak musiałoby się zmienić moje myślenie, moja postawa, aby przestać odczuwać dyskomfort w bieżącej sytuacji. Jakich emocji doświadczam? A jakie są moje umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami? Co byłoby do zaakceptowania, gdyby moje kompetencje miękkie były na wyższym poziomie (komunikatywność, asertywność, praca w zespole)?  

 

Celem niniejszej "kropelki" nie jest nakłanianie do bezwarunkowej akceptacji przypominającej raczej pełne rezygnacji poddanie się. Nic z tych rzeczy!  Jednakże aby zdobyć dobre podstawy do podjęcia wysiłku w kierunku zmian na lepsze należy w pierwszej kolejności dokonać gruntownego przeglądu sytuacji bieżącej i udzielić sobie szczerych odpowiedzi na stawiane wyżej pytania.

Kropelki akceptacji  

Umów się na pierwsze spotkanie GRATIS!

wykonanie Joanna Lewandowska @ 2016 wszelkie prawa zastrzeżone.

Telefon
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt:

 

Maria Sobecka tel. 501 220 253